تبریزمن، آخرین کشفیات در ۲۴ ساعت اخیر را از زبان فرماندهان انتظامی شهرستان ها به اطلاعتان می رسانیم.

توقیف محموله ۲ میلیارد ریالی تلفن همراه در هشترود

محمدتقی سلطانی فرمانده انتظامی شهرستان هشترود اظهار داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران انتظامی شهرستان هشترود در پی دریافت خبری مبنی بر ورود کالای قاچاق به این شهرستان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پس از اطلاع از تردد خودرو وانت نیسان حامل محموله قاچاق دریکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان جهت بررسی موضوع به محل اعزام و با مشاهده خودروی مزبور آن را متوقف کردند.

این مقام انتظامی گفت: در بازرسی از داخل خودرو، ۳۱۹ دستگاه انواع گوشی تلفن همراه و تبلت به ارزش تقریبی دو میلیارد و پانصد میلیون ریال که به‌صورت کاملاً حرفه‌ای جاسازی‌شده بود کشف و دو نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود با تأکید بر اینکه پلیس با تمام توان با متخلفان برخورد می‌کند، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده،جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و خودروی مذکور به پارکینگ منتقل شد.

 

کشف لوازم‌خانگی قاچاق به ارزش بیش از ۶۰ میلیون ریال در مراغه

سهراب رحیم‌زاده فرمانده انتظامی شهرستان مراغهاظهار داشت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران یگان امداد این فرماندهی حین گشت‌زنی در سطح منطقه به یک دستگاه اتوبوس مشکوک شدند و به راننده آن دستور ایست دادند.

وی افزود: مأموران پس از توقف خودرو و در بازرسی از آن، ۱۵۰ عدد انواع لوازم‌خانگی فاقد هرگونه مجوز قانونی و گمرکی به ارزش بیش از ۶۰ میلیون ریال را کشف کردند.

فرمانده انتظامی مراغه خاطرنشان کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

رحیم‌زاده گفت: اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌صورت مستمر ادامه خواهد یافت و با قاچاقچیان طبق قانون به‌شدت برخورد خواهد شد.

 

کشف ۱۷۴ هزار نخ سیگار قاچاق در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه در ادامه از کشف ۱۷۴ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق و دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد.

رحیم زاده گفت: مأموران پلیس آگاهی با اجرای طرح پاک‌سازی و ارتقای امنیت اجتماعی و کنترل خودورهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و در بازرسی از آن موفق به کشف ۱۷۴ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق شدند.

وی افزود: در این زمینه یک نفر متهم نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

رحیم‌زاده ضمن قدردانی از تعامل خوب مردم با پلیس تصریح کرد: اقدامات مقابله‌ای با پدیده شوم قاچاق همه‌جانبه بوده و به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران است و از شهروندان تقاضا می‌شود هر گونه ناهنجاری و موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

 

سرقت احشام با پژو ۴۰۵ در سراب

توحید فارسیفرمانده انتظامی شهرستان سراب اظهار داشت: در پی افزایش وقوع سرقت احشام با سواری پژو ۴۰۵ در سطح شهرستان سراب و شهرستان‌های اطراف و حساسیت امر، شناسایی و دستگیری سارقان دردستورکار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: با انجام کارهای تحقیقاتی، متهمان پس از شناسایی، دستگیر و با ارائه دلایل و مدارک جمع‌آوری‌شده به ۱۷ فقره سرقت احشام از شهرستان اعتراف کردند.

وی افزود: سارقان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

 

اجرای طرح پاکسازی و دستگیری ۳۳ نفر معتاد تابلو در سراب

فرمانده انتظامی شهرستان سراب از اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و دستگیری ۳۳ نفر معتاد پرخطر و توزیع‌کننده و کشف مقادیری انواع موادمخدر خبر داد.

فارسی گفت: در راستای برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و مخلان نظم و امنیت، طرح ارتقا امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده در چند نقطه از شهرستان اجرا شد.

وی افزود: ماموران در این طرح تعداد ۳۳ نفر معتاد تابلو و فروشنده موادمخدر را دستگیر و مقادیری انواع موادمخدر را کشف کردند.

این مقام انتظامی گفت: معتادان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت بازپروری تحویل کمپ شدند.

رئیس پلیس شهرستان سراب درپایان با اشاره به استمرار طرح ارتقا امنیت اجتماعی تصریح کرد: موادمخدر خطرناک‌ترین پدیده جامعه به‌حساب می‌آید که جز تباهی، نابودی، بیماری، پشیمانی و مرگ چیزی به دنبال نخواهد داشت.

 

کشف ۸۱ کیلو تریاک در بناب از دو چمدان

رمضان الهوردیان فرمانده انتظامی شهرستان بناب اظهار داشت: بعد از دریافت خبری مبنی بر اینکه یک قاچاقچی مواد مخدر در پوشش خانواده قصد انتقال محموله کلان مواد مخدر به شهرستان بناب را دارد دستگیری وی، در دستور مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام تحقیقات اولیه محل تحویل مواد مخدر توسط قاچاقچیان را شناسایی کردند.

سرهنگ الهوردیان تصریح کرد: مأموران با استقرار در محل شناسایی‌شده، راننده یک دستگاه  خودرو سواری پژو که همسر و دو فرزند خود را نیز سوار بر خودرو کرده بود در محل مشاهده و هنگام تحویل دو چمدان حاوی ۸۱ کیلو تریاک به خریدار، آنان را دستگیر و با تشکیل پرونده به دادسرا معرفی کردند.

 

کشف ۲ تن لیموی قاچاق در تبریز

صابر عباس‌زادهرئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقیاظهار داشت: فردی که قصد ورود و فروش ۲ تن میوه لیمو خارجی قاچاق از کشورهای همسایه را داشت در تبریز شناسایی و بازداشت شد.

وی افزود: این محموله توسط کارآگاهان پلیس آگاهی تبریز هنگام انتقال به بازار میوه و تره بار تبریز کشف و ضبط شد و یک نفر در این خصوص دستگیر شد.

به گفته وی این میوه خارجی قاچاق برای تعیین تکلیف به گمرک منتقل و پرونده قضایی آنان برای طی مراحل قانونی به دستگاه قضایی ارجاع شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :