نماینده شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور در استان گفت: چمن ورزشگاه یادگار امام از هفته پنجم لیگ برتر آماده بازی می شود.

تبریزمن، سرویس ورزشی: مهندس شاهین درستکار نماینده شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور در استان در گفتگو با خبرنگار تبریزمن، در خصوص آخرین وضعیت چمن ورزشگاه یادگار امام تبریز گفت:  نزدیک به ۴۰ درصد از پروژه رسیده ایم. در حالت فعلی زهکشی های طولی زیر زمینی توسط پیمانکار انجام می شود و مصالح DS و RTS تهیه شده است و انشالله بعد از اتمام این مراحل نسبت به پهن کردن لوله های هیتینگ هوشمند و لوله های مکانیزه آبیاری اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با رایزنی هایی که توسط مسئولین بلند پایه استانی صورت خواهد گرفت، امکانات برای واردات سیستم مکانیزه آبیاری و چمن مجموعه از خارج از کشور صورت گیرد.

درستکار در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزمن، مبنی بر اینکه از چه زمانی تیم ها قادر به بازی در ورزشگاه یادگار امام می باشند توضیح داد: به امید خدا، چمن ورزشگاه، زمان ۹۰ روزه ای که پیمانکار در قراردادش برای بهره برداری پیش بینی کرده است، خواهد رسید و حداقل پنج هفته اول بازی ها در ورزشگاه یادگار امام انجام نخواهد شد.

photo_2016-07-13_15-19-51

وی بیان کرد: حضور مدبر در تبریز، صد در صد در جهت تأمین اعتبار پروژه و تسریع در جهت امکان واردات چمن تأثیر گذار خواهد بود. با توجه به اینکه چمن مورد نظر خارج از کشور بوده و تنها ظرف مدت ۴ روز از زمان برداشت تا محل پهن کردن وقت داریم. چمن یک موجود زنده است و توسط کانتینر های مخصوص به تبریز منتقل خواهند شد و تنها یک روز زمان داریم تا چمن از مرز به ورزشگاه انتقال داده شود. این موضوع نیز برای اولین بار در کشور صورت خواهد گرفت.

درستکار افزود: چمن مد نظر از کشور ترکیه به تبریز منتقل خواهد شد که نزدیک به ۱۰ هزار متر به تبریز وارد خواهد شد و پیمانکار تنها منتظر فراهم شدن کار های مد نظر می باشد تا قرارداد خرید چمن را نهایی کند.

وی در خصوص ۲۵ هزار صندلی شکسته شده و اعتراض هواداران ماشین سازی و گسترش فولاد به قرمز رنگ شدن صندلی های استادیوم توضیح داد: آقای مدبر و سردار آجرلو قول مساعد داده اند و می توان گفت تصمیمات خوبی گرفته شده است که در آینده اخبار بهتری به گوش هواداران و فوتبال دوستان استان می رسد. همچنین با توجه به اینکه فوتبال دوستان استان شعار ” آذربایجان تیملری فرق المز رهلری ” را در بازی ها سر می دهند، انشالله امکانی فراهم شود تا تمام تیم ها از این امکانات ملی استفاده بهینه کنند.

نماینده شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور در استان در خصوص خبر عدم هیتینگ چمن ورزشگاه یادگار امام عنوان کرد: متأسفانه این شایعه ای بود که در فضای مجازی و اخبار راه اندازی شده است که به نظر من نباید به این نوع اخبار توجه کرد. طبق مشخصات فنی کار را جلو می بریم و بعد از اتمام زهکشی، لوله های هیتینگ به طول ۳۵ کیلومتر و به فاصله ۲۵ سانتی متری از سطح چمن پهن خواهد شد تا ریشه چمن به صورت مداوم در دمای ۱۸ درجه قرار گیرد.

وی گفت: در پایان لازم به ذکر است که پیمانکار این پروژه شرکت سِدروس سبز می باشد که با شرکت های آلمانی ریها و برونو ارنست جوینت شده اند و تحت نظر کارشناسان شرکت های مذکور کار پیش می رود. همچنین شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نیز کارفرما می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :