ورزشگاه تختی معروف به ورزشگاه باغشمال یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های ایران و تبریز می‌باشد که قبل از افتتاح ورزشگاه یادگار امام تبریز، به عنوان ورزشگاه اصلی این شهر استفاده می‌شد، این ورزشگاه بخشی از مجموعه ورزشی تختی تبریز می‌باشد، که در سال ۱۳۲۷ افتتاح گردیده است.

تبریزمن، سرویس ورزشی: ورزشگاه تختی در محله باغشمال تبریز در سال ۱۳۲۷ افتتاح گردیده است و در همان سال مسابقات قهرمانی کشور در رشته‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال به صورت متمرکز در این ورزشگاه برگزار شد، در زمان برگزاری این مسابقات زمین فوتبال ورزشگاه خاکی بود.

nejati (16 of 29)
در سال ۱۳۳۵، چمن ورزشگاه در بازی دوستانه منتخب تبریز و تیمی از آدنا ترکیه افتتاح شد، بعد از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ نام این ورزشگاه به تختی تغییر یافته است.

nejati (14 of 29)

این ورزشگاه از آن‌جا که در مرکز شهر تبریز واقع شده است، در هنگام سفرهای مقامات کشوری محل دیدارهای مردمی می‌باشد.

در سالهای گذشته بازی‌های لیگ بر‌تر ایران در این ورزشگاه به علت عدم اجازه شورای تامین استان آذربایجان شرقی انجام نمی‌پذیرد و فقط بازی‌های دسته‌های پایین‌تر در آن صورت می‌گیرد.

حال علاوه بر اینکه شورای تامین استان اجازه برگزاری مسابقات لیگ برتر را نمی دهد، این ورزشگاه مشکلات زیادی دارد که از جمله این مشکلات، ایرادهای سازه ای و زیربنایی این ورزشگاه می باشد که محمد عطاپور مسئول فنی این ورزشگاه در گفتگو با تبریزمن، می گوید: از آنجا که این استادیوم یک استادیوم قدیمی با سابقه برگزاری مسابقات متعدد می باشد بسیار فرسوده شده و نیاز به بازسازی اساسی می باشد.

nejati (26 of 29)

وی در ادامه گفت: یکی از دلایل اصلی که نمی توان مسابقات لیگ برتر را در این ورزشگاه برگزار کرد سازه های فرسوده جایگاه تماشاگران است که بر اثر گذر زمان و بارش هایی که در طول سال می بارد، فرسوده شده و از لحاظ زیربنایی سست و ضعیف شده است که اگر مسابقات لیگ برتر در این ورزشگاه برگزار شود حتما با استقبال قابل توجهی روبه رو خواهد شد و با حضور حداکثری تماشاگران بر روی این سکوها قطعا این جایگاه های فرسوده حادثه ساز خواهد بود، حادثه ای که شاید پیش بینی شود جبران ناپذیر باشد.

مسئول فنی استادیوم تختی در ادامه با اشاره به اینکه سازه قسمت تماشاگران ورزشگاه تختی با ورزشگاه یادگار امام متفاوت است توضیح داد: جایگاه یا به اصطلاح سکوهای تماشاگران در ورزشگاه تختی به گونه ای است که این سکو بر روی سازه های قدیمی و آهنی و به زبان ساده می توان گفت در هوا این سکو معلق است و این سکو بر اثر گذشت زمان فرسوده و ضعیف شده است و با حضور تماشاگران این سکوها فرو خواهد ریخت و حادثه ساز خواهد شد و در حال حاضر بعضی از جایگاه تحتانی سکوهای تماشاگران انبارهایی است که در گذشته تعبیه شده و خودمان در حال حاضر از ترس فرو ریختن سکوها هیچ گونه وسایلی را آنجا نمی گذاریم ولی با توجه به اینکه جایگاه تماشاگران ورزشگاه یادگار امام به نحوی است که به زمین تکیه کرده است و اگر اتفاقی خدایی ناکرده رخ هم دهد خطری تماشاگران را از نظر سقوط یا تخریب تهدید نخواهد کرد.

nejati (1 of 3)

nejati (18 of 29)

nejati (17 of 29)

امید است با این تفسیر و توضیحات مسئولین استان بهترین تصمیم را گرفته تا هم آسیبی به فوتبال استان و هم تماشاگران فوتبال دوست تبریزی نرسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :