بحث محل برگزاری بازی های خانگی تراکتورسازی همچنان ادامه دارد و در حالی که کمتر از چند روز به آغاز مسابقات زمان باقی مانده، مسئولان هنوز تکلیف این تیم را مشخص نکرده اند و البته مدیران باشگاه تراکتورسازی و همچنین سرمربی این تیم به دنبال برگزاری بازی در کرج هستند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: با توجه به اجرای پروژه بهسازی چمن استادیوم یادگار امام شهر تبریز، تیم های ماشین سازی و تراکتورسازی از یکی دو هفته گذشته درگیر بحث میزبانی بازی های ۴ هفته ابتدایی شان بودند که در نهایت سبزقبایان استادیوم بنیان دیزل را به عنوان محل برگزاری دو بازی خانگی خود مقابل تیم های گسترش فولاد و تراکتورسازی معرفی کردند.

در این میان اما سرخپوسان هنوز استادیومی را به سازمان لیگ معرفی نکرده اند و با این حال برخی رسانه ها از برگزاری بازی اول این تیم برابر استقلال خوزستان در ورزشگاه انقلاب کرج خبر داده اند.

هواداران تراکتورسازی (1)

تراکتور در هفته اول و در چارچوب دیداری حساس به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت و هفته سوم نیز میزبانی پیکان را بر عهده خواهد داشت. دربی حساس با ماشین سازی در هفته چهارم نیز در بنیان دیزل برگزار خواهد شد.

در این میان هواداران تراکتورسازی و سایر فوتبالدوستان آذربایجان طی روزهای اخیر استادیوم های سایر شهر های بزرگ آذربایجان از جمله ارومیه و اردبیل را برای میزبانی بازی های تراکتور پیشنهاد کرده اند که مسئولین با این خواسته ها مخالفت نمودند.

امیرقلعه نوعی، سرمربی سرخپوشان نیز روز گذشته در مصاحبه با تبریزمن، استادیوم های شهرهای تهران و کرج را برای میزبانی مناسب دانست و پیشنهاد داد.

اصولا امر ورزش و به خصوص رشته فوتبال برای افزایش شادی و نشاط جامعه و هواداران تیم ها تا این اندازه مورد سرمایه گذاری و حمایت قرار می گیرد. تیم تراکتورسازی نیز به عنوان یکی از پر طرفدارترین باشگاه های کشور هواداران بسیار پرتعدادی در اقصی نقاط ایران و به خصوص چند استان شمالغرب کشور از جمله آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل و زنجان دارد.

حال اینکه با وجود این پتانسیل عظیم هوادار که بی صبرانه منتظر هستند تا روزی بازی تیم محبوبشان را از نزدیک و در شهر خود تماشا کنند، مسئولان تیم تراکتورسازی پیشنهاد بازی در پایتخت و کرج را می دهند، بسیار عجیب به نظر می رسند.

DSC_0433

طی فصول گذشته بارها و بارها در بازی های مختلف لیگ برتر و جام حذفی شاهد بوده ایم که تیم های بزرگ در شهر های کوچک و زمین های مصنوعی بازی کرده اند و در اکثر قریب به اتفاق مواقع مشکلی هم از لحاظ اقامت و امنیت ایجاد نشده است.

اینکه مسئولان استان های ارومیه یا اردبیل با برگزاری بازی در منطقه خود مخالف هستند یا کادرفنی تراکتور حاضر به بازی در این زمین ها نمی شود مشخص نیست، اما مطمئنا هواداران تراکتورسازی و فوتبالدوستان آذربایجان برگزاری بازی هایشان در شهر های اردبیل و ارومیه را به بازی در تهران و کرج ترجیح خواهند داد.

این بازی ها علاوه بر اینکه موج عظیمی از هوادار را در کنار بازیکنان تراکتورسازی فراهم کرده و گرفتن سه امتیاز از حریفان را آسان تر خواهد کرد، بلکه در کنار آن می تواند سکوی پرتاب این مناطق در رشته فوتبال بوده و علاقه و انگیزه مردمشان را در معرض نمایش قرار دهد.

نکته دیگری که وجود دارد اینکه مسئولان بد عادت فدراسیون فوتبال و حتی برخی مسئولان خودی در صورت انجام این دو بازی در تهران، در طول این فصل یا فصول آینده – به اصطلاح خودمانی – با بهم خوردن هر تقی به توقی بازی های تراکتور را به تهران و کرج انتقال خواهند داد…

هواداران تراکتورسازی (2)

به هر حال باید منتظر ماند و دید که طی چند روز باقی مانده به آغاز رقابت ها بالاخره کدام ورزشگاه پذیرای هواداران پرتعداد تراکتورسازی خواهد بود. متاسفانه استادیوم محبوب فوتبالدوستان آذربایجان، تختی تبریز به دلیل موقعیتی که در مرکز شهر دارد نمی تواند میزبان هزاران هوادار سرخپوش باشد. استادیوم بنیان دیزل نیز توان سرویس دهی به بیش از دو تیم را ندارد.

ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی نیز با ظرفیت ۱۰ هزار نفری می تواند پذیرای تیم های لیگ برتری باشد، این ورزشگاه که قبل از صعود تراکتورسازی به لیگ برتر میزبان بازی ها در دسته یک بود می تواند در این هفته های ابتدایی لیگ برتر نیز از مسابقات میزبانی کند و به نوستالژی هواداران تبدیل شود.

ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، در اوایل سال ۱۳۹۰ مورد تعمیر و تجهیز و در مرداد ماه سال ۱۳۹۱ مورد بهره‌برداری مجدد قرار گرفته است و وضعیت چمن آن خوب است، البته نواقصات جزئی هم در سکوهای آن وجود دارد که می شود به راحتی و در چند روز آنها را برطرف کرد.

جالبتر این است که مسئولان تراکتورسازی همچنان بر برگزاری بازی های تراکتورسازی خارج از تبریز و در کرج و یا تهران اصرار می ورزند و مدیران دولتی تبریز همچون فرماندار نیز بر ضرورت برگزاری بازی تراکتورسازی در تبریز تاکید دارند.

در این میان باید دید که خواسته مسئولان و کادرفنی به کرسی می نشیند یا هواداران فوتبال آذربایجان؟


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :