داناپور در ابتدای گفتگوی خود گفت: قبل از مسابقات قهرمانى آسیایى، یک دوره مسابقات کاپ جهانى بزرگسالان در مجارستان برگزار شد که تا دقیقه ۹۰، اعزامم قطعی شده بود ولی به یک باره مربیان تیم تصمیم گرفتند در این مسابقات حضور نداشته باشم و لذا مرا از ترکیب تیم خط زدند، زیرا کسی حرفم را گوش نمی کرد.

وی ادامه داد: حتى رکوردهایی که در تمرینات داشتم و به ثبت رساندم موجود است، حاضرم که آنها را رو کنم تا همین مسئولین بدانند که قهرمان، همیشه قهرمان است، زمانی که از کاپ جهانی مجارستان خط خوردم نزد هر ورزشکار و یا مسئول مى رفتم تاکید می کردند ایرادی ندارد، انشالله در رقابت های آسیایى مقام کسب می کنی، که اگر برخوردشان جدى مى شد من ورزشکار هیچ وقت بدین ترتیب دلخور نمى شدم.

داناپور افزود: در مورد رقابت های آسیایی هم باید این نکته را متذکر شوم که با تست هاى مختلفی که از من گرفته شد باز هم بهترین نفر بودم، بنابراین اگر بد بودم اصلا مرا اعزام نمى کردند چون بودجه اضافى نداشتند، برای همین از مسئولى که این صحبت های ناروا را انجام داده اولا تشکر مى کنم که باعث پس رفت من شدند دوما سوالم از همین مسئول این است که اگر ورزشى باشد باید جواب بدهد به این سوال، که ارنج آسیایى را از چند روز یا چند ماه قبل اعلام می کنند؟ در حالی که یک ماه قبل از مسابقات آسیایی از ما تست گرفتند و من وضعیت بسیار خوبی داشتم که در ارنج دادن تنها یک هفته قبل از مسابقات اعلام کردند که بودجه نداریم و باید یک نفر حذف شود!

قهرمان آسیایی رشته قایقرانی در بخش دیگری از اظهارات خود با تقدیر از مسئولان ورزشی اضافه کرد: اما بهتر است مسئولى که به خاطر جایگاه و منفعت شخصى خود قادر به دروغ گفتن می شود دیگر من هیچ حرفى برای گفتن ندارم اما بهتر بگویم که حدود ۸ سال در قالب تیم ملى بوده و به صورت ثابت جزو بهترین هاى تیم بوده ام و هستم، لذا به طور حتم می دانید اگر یک ورزشکار ۲ بار تایم نزند خط میخورد و هیئت مربوطه و مسئول آن هر چقدر هم سعى کنند این ورزشکار تا یک حد مشخص می تواند در ترکیب تیم ملى مانده و یا نتیجه میگیرد، من تا به حال در تیم ملى بودم و به جز بعد از آن ناحقی فدراسیون، هیچ افتى هم نداشته ام، پس مشخص است این ورزشکار تحت حمایت خانواده بوده و تلاش و اراده خود را هم به کار برده است، حتی تا ماه های اخیر هر روز سر تمرین در مورد جایگاه مشکل داشتیم و همه تمرینات کنسل بود، همچنین چند بار مرا با قایق از اسکله بیرون انداخته بودند و به هر کدام از مسئولان هم زنگ میزدم جواب نمى دادند اما با وجود این همه مشکل من تا آخرین لحظه جنگیدم.

وی ادامه داد: فقط می خواهم صداى من به گوش مسئولان رسیده و جایگاه مرا بدانند که با یک ورزشکار باتجربه، نباید این چنین رفتارهایی صورت بگیرد، حال نیز از شما یک سوال دارم: کجای دنیا دیده اید که یک ورزشکار را به عنوان توریست به مسابقات قهرمانى آسیایى اعزام کنند؟!

وی خاطرنشان کرد: چند روز قبل از اعزام به مسابقات، به من اطلاع دادند که در لیست اعزامی ها قرار نداری! لذا با مشاهده چنین جو مسموم و ناعادلانه، خانوادم پیگیر قضیه شدند تا اینکه رئیس هیئت به خاطر کار شخصی که در تهران داشت در اردوی تیم حضور یافته و شاهد تست دادن من بودند که پس از ٣بار تست، نتیجه را خودشان ارزیابی نمودند، من حرفم این است که اگر عملکرد نامناسبی داشته و نفر آخر بودم چرا اعزامم کردند!؟ اصلا چرا ٨ سال متوالی در ترکیب تیم ملى بودم؟! زیرا مشاهده کردند وقتی حرفم به گوش مسئولین خواهد رسید فورا اعزامم کردند که وانمود کنند ایشان را اعزام کردیم و نتوانست نتیجه بگیرد!

داناپور با ذکر این نکته که ورزشکارى را که جایگزین من در مکان مسابقات کردند اولین تجربه خود را به انجام رساند گفت: در حالی که او در هیچ مسابقه اى شرکت نکرده بود چرا که مربى تیم، رئیس فدراسیون و ورزشکار مربوطه همگی اهل خطه شمال کشورمان بودند لذا این امر، کاملا مشخص بوده و ارائه توضیح از جانب بنده لزومی ندارد.

وی تاکید کرد: بدین ترتیب، در مسابقات قهرمانى آسیایى هیچ ورزشکارى از رشته کانو کانادایی مدالى کسب نکردند اما من حرفم خطاب به مسئولان استان است که مگر قایقرانان سایر استان ها مدال آوردند که مسولان آنها به گرمی استقبال کردند ولی مسوولان هئیت حتی یک تماس تلفنی هم نگرفتند که در چه وضعیتی به سر می بری!

داناپور اظهار کرد: در رقابت های کاپ جهانی که خانم مه نما در رده سنی جوانان به مقام هفتم دست یافت من در سال های گذشته مقام چهارم رقابت های جهانی فرانسه را کسب نموده بودم پس اگر ملاک، اهمیت مسابقات است چرا آن موقع به استقبالم نیامدند تا جایگاه ورزشی استان را ارتقا دهند در حالى که همان سال، من از سوی فدراسیون به مسابقات کاپ جهانی اعزام شده بودم و همانند خانم مه نمای اقدم، ۶ میلیون تومان از جیب خود برای رفت و آمد مسابقات خرج نکرده بودم.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که به من پیشنهاد کردند اگر قصد شرکت در مسابقات کاپ جهانی را داری باید تمام هزینه های سفر به کشور چین را پرداخت کنی که من هم گفتم آن مبلغ هنگفت را نمی توانم پرداخت نمایم و برای همین، شرکت نمى کنم، اما اکنون خوشحالم که در جایگاهی قرار داشتم که با پول خود در مسابقات شرکت نکرده و از طرف فدراسیون اعزام شدم.

داناپور خطاب به مسوولان هئیت قایقرانی آذربایجان شرقی گفت: از هم اینجا اعلام میکنم که لطفا هر چه سریع تر رضایت نامه مرا امضا کنید زیرا واقعا از این همه بى کفایتى، بى منطقى، حق خورى و پارتى بازى را نمى توانم تحمل کنم که در آخر هم با تهدید بگویند که ما اسم این ورزشکار را خط می زنیم!

این ورزشکار ملی پوش رشته قایقرانی در پایان گفتگوی خود اضافه کرد: من تاکنون به خاطر شهر تبریز و مردم غیرت مند و غیور آذربایجان مشکلات را تحمل کرده و در راستای افتخارآفرینی برای کشورم تلاش مى کردم، اما از همین مسئول میخوام به جاى اینکه بگوید “این ورزشکار را از گروه تلگرام قایقرانى اوت کنید” مرا دعوت کرده و بخواهد تا مدارک اثبات شده تحویل بدهم.

داناپور همچنین از جمشید نظمی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و لیلا جاویدان معاون ورزش بانوان این اداره کل به خاطر حمایت های لازم تقدیر و تشکر نمود.