به گزارش تبریزمن، ورزش آذربایجان و بخصوص تبریز همیشه یکی از مهد های ورزش ایران و از پایگاه های اصلی قهرمان پرور کشور بوده است که همیشه در طول تاریخ شاهد حضور ورزشکاران و بخصوص مدیران ورزشی به خود بوده است.اتفاقی که در یکی دو سال گذشته اتفاق نیافتاده و باعث آزرده خاطری جامعه ورزش استان شده است.

بعد از دوران طلایی ورزش آذربایجان که با حضور مردان بنام ورزش آذربایجان بر مسند تصمیم گیری و مدیریت ورزش در استان بود متاسفانه در سالهای اخیر شاهد حضور مدیران غیر بومی و ناکارآمد به عنوان متولی اصلی ورزش این دیار بودیم.

شروین اسبقیان که در دو دوره مختلف در مسند تصمیم گیری ورزش استان حضور داشت بعد از تجربه اول و موفق خود در بازگشتی دوباره از فدراسیون قایقرانی به تبریز به هیچ وجه نتوانست انتظارات را برآورده سازد و همیشه با انتقادات ورزشکاران و قهرمانان استان به کارش ادامه داد.

شروین که از اردبیل به تبریز آمده بود هیچ وقت نتوانست همپای مدیران سابق بومی فعالیت موفقی داشته باشد و همیشه در کش و قوس با ورزشکاران و جامعه ورزش استان قرار داشت، موضوعی که باعث شد در یک سال گذشته همیشه صحبت از تغییر مدیرکل ورزش و جوانان استان در محافل ورزشی وجود داشته باشد.هر روز یک نفر کاندیدای مدیرکلی ورزش و جوانان آذربایجانشرقی می شد ولی فردایش دوباره شاهد حضور شروین اسبقیان در اتاق مدیرکل بودیم.

حال طبق آخرین شنیده ها حکم انتقال اسبقیان صادر شده و در روزهای آتی قرار است شاهد حضور مدیرکلی جدید در ورزش پرافتخار آذربایجان و تبریز باشیم، تغییری که البته طبق شنیده ها قرار است دوباره کام جامعه ورزش استان را تلخ کند، دیار آذربایجان که همیشه توانسته بهترین مدیران را درعرصه های مختلف به کشور معرفی کند این روزها قرار است با حضور مدیرکلی اردبیلی در مسند ورزش و جوانانش دوباره به این احساس برسد که آیا در تبریز و آذربایجان قحط الرجال است که برای صندلی ریاست ورزشش از اردبیل مدیر می آورند؟!

جالب تر اینکه طبق شنیده ها تمامی گزینه های جایگزینی معرفی شده بجای اسبقیان از مدیران غیربومی اردبیلی و ارومیه ای بوده اند و متاسفانه حتی یک مدیر لایق تبریزی هم برای این مسند به تهران معرفی نشده است.

تبریزی که توانسته در سالهای گذشته مدیران لایقی چون حبیب ستوده نژاد (رئیس ورزش و جوانان شهرستان تبریز و از مدیران خوشنام و با سابقه ورزش استان)، میرمعصوم سهرابی (مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز که میتوان گفت ورزش قهرمانی استان مدیون فعالیت های این سازمان می باشد)، دکتر نیکوخصلت (رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه سراسری تبریز و سرمربی تیم ملی کاراته)، جمشید تقی زاده (یکی از باسابقه ترین و خوشنام ترین مدیران استان) و پهلوان ایوب بنی نصرت (قهرمان کشتی ایران و آسیا و پهلوان کشور در دهه های گذشته و استاد دانشگاه) و ده ها و صدها مدیر لایق بومی را در دامان خود بپروراند، این روزها به چه حال و روزی افتاده که باید از اردبیل و ارومیه برایش مدیرانی انتخاب شوند که سابقه مدیریتشان حتی به دو سال هم نمیرسد.

گزینه جدید مدیرکلی ورزش و جوانان آذربایجانشرقی فردیست که چندین سال فقط به عنوان مربی بدن ساز در یکی از رشته های ورزشی آن هم در در سطح ملی فعالیت کرده و تنها سابقه مدیریتی وی حدود یک و نیم سال مدیرکلی در استان اردبیل می باشد که در حوزه ورزش حتی نمیتواند نصف تبریز و آذربایجانشرقی حرفی برای گفتن داشته باشد.

احساس میشود که حمایت های خاص آقای خادم و نقشه طراحی شده از سوی شروین اسبقیان برای انتخاب جایگزینی اردبیلی برای آقای شروین اردبیلی در حال نهایی شدن و به واقعیت پیوستن است.اسبقیان که فکر میکند میتواند ورزش تبریز و آذربایجان را سالهای سال مدیریت کند در اقدامی جالب تمام توان خود را بکار گرفته تا بتواند فردی همشهری خود را برای صندلی ریاست ورزش آذربایجان بنشاند تا همیشه نفوذ و قدرت خود را در این دیار حفظ کند.

جای بسی سوال است که آقای استاندار، فرماندار،‌نمایندگان محترم مجلس استان کجا تشریف دارند که فردی اردبیلی برای ورزش پرافتخار تبریز و آذربایجان تصمیم گیری میکند.انگار نمایندگان مجلس در خواب انتخابات به سر میبرند و هیچ چیز دیگری برایشان مهم نیست.

آقای استاندار چه جوابی برای این سوال دارند که حتی یک نفر هم از میران بومی و تبریزی برای تصدی پست مدیرکلی به وزارت ورزش و جوانان معرفی نشده و کار ورزش آذربایجان به کجا رسیده که شروین اسبقیان با حضور در تهران به دنبال گرفتن حکم همشهری بی سابقه خود برای مدیریت ورزش آذربایجان میباشد.

تبریز و آذربایجان شاید هیچ وقت خود را بخاطر این انتخاب آقای استاندار و چشم پوشی نمایندگان خواب  آلود مجلس را نخواهد بخشید و به گمان انتخاب مدیری بی سابقه و اردبیلی یا ارومیه ای برای ورزش آذربایجان نقطه تاریکی درتاریخ ورزش این دیار قهرمان پرور خواهد بود. دیاری که ورزشش این روزها فقط به لطف سرمایه گذاری شهرداری تبریز و حمایت های شهردار و اعضای شورای شهرش حرفی برای گفتن دارد و اگر همین حالا سازمان ورزش شهرداری تصمیم به عدم تیم داری در ورزش قهرمانی بگیرد این دیار از حضور ۲۹ تیم در رشته های مختلف ورزشی در سطح لیگ برتر آقایان و بانوان بی نصیب خواهد ماند.

کاش هرچه سریع تر و قبل از هرگونه اتفاقی ناخوشایندی در عرصه مدیریت ورزش استان مدیران استانی و نمایندگان مجلس از خواب بیدار شده و فکری به حال  اداره کل ورزش و جوانان استانی بکنند که همیشه جزو تاریخ سازان و مدال آوران ایران اسلامی در عرصه های بین المللی بوده است.

گفتنیست در صورت عدم تصمیم گیری مناسب و انتخاب مدیری بومی برای مسند ریاست ورزش استان تبریزمن در گزارشی کامل تر به معرفی پشت پرده ها و مافیای فعلی ورزش استان خواهد پرداخت تا همه بدانند ورزش قهرمان پرورآذربایجان در دست چه افراد نالایقی افتاده است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :