به گزارش تبریزمن، این روزها با گذر کشور عزیزمان از دوران تحریم به مرور پای گردشگران خارجی در حال باز شدن به ایران می باشد و هر روز بر تعداد توریست های اروپایی در شهرهای مختلف ایران افزوده میشود.

آذربایجانشرقی و تبریز هم این روزها میزبان مسافران خارجی از کشورهای مختلف دنیا هستند که با حضور در این خطه از کشورمان از طبیعت زیبا و آثار تاریخی و گردشگری دیدار میکنند.مسافرانی که همیشه بخت با آنها نمیتواند یار باشد و بعضا با بروز حادثه ای نیاز به بستری شدن در بیمارستان و طی دوره درمان می یابند.

خانواده ای فرانسوی بعد از حضور در استان و گردش در شهرهای مختلف در راه بازگشت از منطقه ازاد ارس به تبریز با بروز سانحه رانندگی خودروی خود از مسیر جاده خارج شده و واژگون میشود. بعد از این حادثه نیروهای امدادی مصدومان را به بیمارستان بین المللی تبریز انتقال دادند.

زن و شوهر فرانسوی به همراه سه فرزند خود که در ایران حضور یافته بودند به مدت سه روز در بیمارستان بین المللی تبریز بستری شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

آقای بوردن و همسرشان برای تعطیلات فرانسه را به مسیر خاورمیانه ترک کرده بودند و بعد از گذر از کشورهای تاجیکستان و ترکمنستان سه روزی میشد که وارد ایران و شهر تبریز شده بودند که بعد از گردشی یک روزه در تبریز با کرایه خودرو عازم منطقه ازاد ارس شده و به تماشای کلیسای سنت استپانوس و چندین نقطه گردشی میروند.در راه بازگشت در اثر خستگی پدر خانواده کنترل خودرو از دستش خارج شده و ماشین واژگون میشود.

DSC_0654

جک بوردن در گفتگو با خبرنگار تبریزمن در مورد وضعیت خانواده اش بعد از این تصادف میگوید:خوشبختانه همسر و یکی از دخترانم صدمه ای ندیده اند و فقط از شدت سانحه شوکه شده اند و با کمی استراحت حالشان بهتر میشود ولی خودم بهمراه دو دخترم از ناحیه سر، گردن و زانو کمی آسیب دیده ایم که از لحظه رسیدن به اورژانس بیمارستان بین المللی از سوی کادر پزشکی خوب این بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته ایم.

DSC_0650

خانم بوردن نیز در گفتگو با تبریزمن در مورد حضورشان در ایران و بیمارستان بین المللی تبریز اینچنین میگوید: بعد از دو روز گردش در استان اذربایجان شرقی قصد بازگشت به شهر تبریز را داشتیم که سانجه رانندگی موجب واژگونی خودرو و مصدومیتمان شد. از طریق اورژانس به تبریز منتقل شدیم و از گروه امدادی خواستیم تا به بیمارستانی منتقل شویم که همگی بتوانیم در کنار هم بستری شویم.ما را به بیمارستان بین المللی تبریز آوردند و بعد از چند ساعت بستری شدن در بخش اوژانس و مداوا به بخش vip بیمارستان منتقل شدیم.اتاقی برای ما در نظر گرفته شد که علاوه بر وجود ۵ تخت، دارای دو اتاق ویژه برای استراحت و سرویس بهداشتی مجزا بود.

وی در ادامه گفت: از خدمات ارائه شده در این بیمارستان راضی هستیم، بخصوص که کادر پزشکی به زبان انگلیسی با ما صحبت میکردند و این باعث میشد مشکلاتمان را راحت تر بگوییم.در دو روزی هم که در بخش vip بستری شدیم با بهترین امکانات بیمارستان مواجه بودیم. به هیچ وجه فکر نمیکردیم شهر تبریز چنین بیمارستانی با امکانات عالی داشته باشد.بخصوص بخش بستری این بیمارستان از نظر کیفیت خدمات و امکانات در حد بیمارستان های اروپایی بود.

DSC_0688

این شهروند فرانسه در ادامه میگوید: شب اولی که در بیمارستان بستری بودیم یکی از کارکنان بیمارستان با حضور در اتاقمان هدیه هایی برای فرزندانمان اورده بود که باعث شد حس غریبی را فراموش کنیم.اهدای عروسک به دخترانمان خستگی این تصادف را برایمان کم کرد.حتی یکی از کادر اداری بیمارستان(روابط عمومی) همان شب اول در کنارمون حضور یافته و لیست لوازم مورد نیازمن را خواست. در حین تهیه لیست دختر کوچکم آبمیوه خواست. یک ساعت نگذشته بود که دیدیم همان آقا با آبمیوه وارد اتاقمان شدند که همین اتفاق در کنار ارسال عروسک باعث شد برای دقایقی بچه ها به شادی بپردازند.

DSC_0683

دکتر حسن حسینی مدیر داخلی بیمارستان بین المللی در گفتگو با تبریزمن در مورد وضعیت این خانواده فرانسوی گفت: خانواده بوردن به همراه سه فرزند خود از تاریخ ۲۴ مرداد ماه در بیمارستان بین المللی بستری شده اند و تحت مداوا هستند.پدر خانواده در پی واژگونی خودرو از ناحیه سر مصدوم شده و در یکی دو روز اول با سرگیجه های شدید وضعیت خوبی نداشت ولی در روز سوم بهبود یافت.یکی از دختران از ناحیه صورت و گردن و عضو کوچک خانواده هم از ناحیه گردن و زانوی پا مصدوم بود که تحت نظر پزشکان متخصص در این مدت تحت مداوا قرار گرفت.

دکتر حسینی افزود: برای راحتی هرچه بیشتر این خانواده فرانسوی اتاق vip برایشان در نظر گرفته بودیم که دارای دو اتاق و حمام و سرویس بهداشتی مجزا بود.در درمان و مداوای این خانواده هم از پرستاران و پزشکان مسلط به زبان انگلیسی بهره بردیم.خوشبختانه بعد از سه روز با نظر پزشکان معالج این خانواده ترخیص شدند و با پرواز ترکیش تبریز را به سمت استانبول و پاریس ترک کردند.

گفتنیست آقای بوردن و خانواده اش ساکن شهر پاریس هستند که قصد داشتند با حضور بیست روزه در ایران از شهرهای تبریز، ارومیه، زنجان و تهران دیدن کنند.

  DSC_0700 DSC_0703 DSC_0704  DSC_0710        DSC_0682 DSC_0681   DSC_0668    DSC_0657

DSC_0711


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :