به گزارش تبریزمن، چهاردهمین دوره لیگ برتر شطرنج از روز جمعه ۲۶ تیرماه آغاز می شود. در این دوره از رقابتها تا کنون ۱۲ تیم اعلام آمادگی کرده اند و قرار است هفته اول این رقابتها به میزبانی شهر ساری به مدت سه روز و در چهار دور برگزار شود.

از ویژگیهای دیگر لیگ حضور هفت بازیکن خارجی در تیمهای مختلف است که احتمال افزایش نیز وجود دارد. بر اساس اعلام کمیته مسابقات تا کنون حضور استاد بزرگ آرمن پاشکیان از ارمنستان، آرین طاری استاد بین المللی ساکن کشور نروژ در تیم سایپا، قدیر حسینوف و آذر میرزایف استادان بزرگ از آذربایجان در تیم شهرداری تبریز، آندره کوالف استاد بزرگ از لیتوانی در تیم استقلال، کنستانتین لاندا استاد بزرگ از روسیه در تیم پرسپولیس و ویرجینیوس گرابلیاسکاس  استاد بین المللی از لیتوانی در تیم راه و شهرسازی لرستان قطعی شده است. ضمن اینکه تیم بهین بازآفرین سمنان نیز به دنبال جذب بازیکن خارجی می باشد.

برنامه جدید هفته اول لیگ برتر باشگاههای کشور (جام اندیشمندان) با توجه به تغییرات بوجود آمده در تعداد تیمهای شرکت کننده بشرح ذیل می باشد:

دور اول جمعه ۹۴/۴/۲۶ ساعت ۱۷

تربیت قم

دریا برج شیراز

باشگاه پاییز اهواز

استقلال

بهین بازآفرین سمنان

پرسپولیس

راه و شهرسازی لرستان

فرآورده‌های نسوز آذرخش خراسان‌ رضوی

دامون ساخت شمال مازندران

دنیای فلز رشت

شهرداری تبریز

سایپا تهران

دور دوم شنبه ۹۴/۴/۲۷ ساعت ۹

دریا برج شیراز

سایپا تهران

دنیای فلز رشت

شهرداری تبریز

فرآورده‌های نسوز آذرخش خراسان‌ رضوی

دامون ساخت شمال مازندران

پرسپولیس

راه و شهرسازی لرستان

استقلال

بهین بازآفرین سمنان

تربیت قم

باشگاه پاییز اهواز

دور سوم شنبه ۹۴/۴/۲۷ ساعت ۱۷

باشگاه پاییز اهواز

دریا برج شیراز

بهین بازآفرین سمنان

تربیت قم

راه و شهرسازی لرستان

استقلال

دامون ساخت شمال مازندران

پرسپولیس

شهرداری تبریز

فرآورده‌های نسوز آذرخش خراسان‌ رضوی

سایپا تهران

دنیای فلز رشت

دور چهارم ۹۴/۴/۲۸ ساعت ۹

دریا برج شیراز

دنیای فلز رشت

فرآورده‌های نسوز آذرخش خراسان‌ رضوی

سایپا تهران

پرسپولیس

شهرداری تبریز

استقلال

دامون ساخت شمال مازندران

تربیت قم

راه و شهرسازی لرستان

باشگاه پاییز اهواز

بهین بازآفرین سمنان

همچنین اسامی نفرات شرکت کننده در نیم‌فصل اول چهاردهمین دوره لیگ برتر شطرنج آقایان باشگاههای کشور (جام اندیشمندان) – سال ۱۳۹۴ به شرح ذیل است:

ردیف

نام تیم

میز یک

میز دو

میز سه

میز چهار

میز پنج

میز شش

۱٫              

تربیت قم

فرزاد بلورچی فرد

امیر محمد حمیدی

کاوه قاضی الشریف

مصطفی سخایی

۲٫              

باشگاه پائیز اهواز

امیر کوثری‌نیا

شهریار کازرونی

وحید خالصی

مهدی مومن‌زاده

محمد کریمی

سینا متقی

۳٫              

بهین باز آفرین البرز سمنان

محمدامین طباطبائی

شاهین لرپری زنگنه

سید خلیل موسوی

مازیار باقری

علیرضا دلیر

۴٫              

راه و شهرسازی لرستان

محمود اسکندری

آرین غلامی

ویرجینیوس گرابلیاسکاس

مسعود مصدق پور

امین چنگایی

سامان فرشادی‌فر

۵٫              

دامون ساخت شمال مازندران

محمدرضا اصغرزاده

کیان مشمولی

سید جعفر خمیسی

فرزین رضائی

۶٫              

شهرداری تبریز

قدیر حسینوف

احسان قائم مقامی

اصغر گلی زاده

آذر میرزایوف

مرتضی عسگری

نیما حسین زاده

۷٫              

سایپا

آرمان پاشکیان

آرین طاری

امیررضا پورمضانعلی

پرهام مقصودلو

آرش روغنی

۸٫              

دنیای فلز رشت

علی راستبد

آرش طاهباز

نیما فندرسکی

آریا امیدی

محراب خوشکلام

مرتضی صادقی

۹٫              

فرآورده‌های نسوز آذرخش

مرصاد خداشناس

کسری گودرز

حسین موسوی قدس

سجاد موسوی جد

سیاوش وجدانی

پویا اولیاء زاده

۱۰٫          

پرسپولیس تهران

کنستانتین لاندا

مرتضی محجوب

احمد عسگری‌زاده

امید نوروزی

نیما جوانبخت

بردیا شیخ حسنی

۱۱٫          

استقلال تهران

امیر باقری

آندره کووالف

پوریا درینی

همایون توفیقی

سیدجواد علوی مقدم

مرتضی دریان

۱۲٫          

دریا برج شیراز

امین نصری

ناصر ریاحی

فهام فریدی

محمدرضا افشاری

محمدرضا نژاد شیرازی

محمدتقی ابراهیم‌زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :