به گزارش تبریزمن، جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز تحت تاثیر حضور شهردار و ارائه گزارش وی از سفر آمریکا و حضور در مقر اصلی سازمان ملل برگزار شد.

در آغاز این جلسه شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز ضمن تبریک و افتخار شمردن حضور شهردار تبریز در اطلس شهرهای جهان اسلام، از اعضای شورا درخواست نمود تا با ارزشمند شمردن وقت جلسه و اعضا، از بحث و جدل بی مورد پرهیز کرده تا زمان لازم برای رسیدگی به موارد و لوایح مهم و دوفوریتی وجود داشته باشد.

DSC_0477

شهردار: بدون ارتباطات بین المللی امکان پیشرفت نداریم/ مدبر: چرا در کلیپ پخش شده در سازمان ملل از نماد هایی مثل چادر و تصاویر شهدا استفاده نکردید!؟

در ادامه جلسه، صادق نجفی شهردار تبریز در خصوص حضور خود در مقر سازمان ملل به ارائه توضیحاتی پرداخته و گزارشی از این سفر به اعضای شورا ارائه کرد.

نجفی با اشاره به این نکته که هیچ شهری در جهان بدون حضور و شرکت در جلسات و مجامع بین المللی توان پیشرفت و رشد ندارد، گفت: در سخنرانی که در سازمان ملل به عنوان مدیر اطلس شهرهای جهان اسلام ایراد شد، رهبران شهرهای جهان و چهره های ارزشمندی حضور داشتند که باعث شد تا نام و آوازه شهر تبریز به گوش همگان برسد. هیچ شهری بدون مطالعه، برنامه ریزی، تحقیق و پژوهش و اسفاده از ابزار های بین المللی توان پیشرفت و ترقی را ندارد که خوشبختانه در این سفر گام کوچکی در این راستاها برداشته شد.

 پس از سخنان شهردار نیز فیلمی چند دقیقه ای از تصاویر شهر تبریز و سخنان وی در سازمان ملل پخش شد که وی در این سخنان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد شهر تبریز، به جنبه های تاریخی و تمدنی شهر تبریز نیز اشاره کرده بود. نکته جالب پس از پخش این تصاویر، اعتراض جعفر مدبر، از اعضای شورا، به عدم حضور یک نشانه از نماد های اسلامی در این تصاویر بود. وی اعتقاد داشت باید به صورت نمادین از چادر یا تصاویر شهدا در این فیلم استفاده می شد که در ادامه نیز در این باره افزود: جای تاسف دارد که هیچ اثری از اسلام و نماد های اسلامی در این فیلم وجود نداشت. می شد به جای استفاده از تصاویر گل های پارک ائل گلی، از تصاویر شهدا و حجاب بانوان شهر استفاده کرد. معلوم نیست چه کسی این کلیپ را تهیه کرده و از چه کسانی خط گرفته شده است. !

در بخش دیگری از جلسه، نجفی به ارائه پیشنهادی برای احداث دبیرخانه اطلس شهرهای جهان اسلام در تبریز و به نام شهرداری تبریز پرداخت و آن را افتخار و نمادی بین المللی برای این شهر خواند. این پیشنهاد از طرف رئیس شورا به رای گذاشته شد که به تصویب اکثریت اعضای شورا رسیده و رضایت آن ها را در پی داشت.

DSC_0480

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تقریبا تمام اعضای شورا به حضور شهردار در سازمان ملل و انتخاب وی به عنوان مدیراطلس شهرهای جهان اسلام با دید مثبت نگریسته و از وی به دلیل ارزشمند تر و بین المللی تر کردن نام تبریز تشکر کردند.

از طرف دیگر رئیس شورای شهر با اشاره به موضوع دفتر مشاوران و برگزاری جلسات توسط برخی اعضا در این مورد گفت: برگزاری جلسات خصوصی به هیچ کس مربوط نیست و مسئولیت و محکومیتی برای سایر اعضای شورا به بار نمی آورد. همچنین دفتر مشاورین شورا پیش از این در شوراهای قبلی نیز دایر بوده و متشکل از اساتید برجسته دانشگاهی می باشد که بدون چشم داشت و دریافت هزینه ای برای کمک در تصمیم گیری ها در جلسات حضور پیدا می کنند. تمام اعضا نیز می توانند در این جلسات شرکت کرده و نقطه نظرات خود را ارائه کنند، چنانچه پیش از این تعدادی از عزیزان در جلسات حضور داشته اند.

در این جلسه به بررسی دو لوایح بازگشتی از فرمانداری نیز رسیدگی شد که در بین صحبت ها، اعضای شورا ضمن اعلام نظرات خود در خصوص برگشت این لوایح، مسائل مختلف شهری را نیز به شهردار متذکر شدند. در ادامه نگاهی داریم به سخنانی که اعضای شورا در جلسه امروز ارائه کردند:

می گوییم تبریز مهد فوتبال است اما از غیربومی ها استفاده می کنیم/ به کار “دلالان زالو صفت ” و ” مکندگان خون مردم ” خاتمه دهید

اسماعیل چمنی ضمن اشاره به بحث مشاوران شورا، در خصوص اختلافات ایجاد شده در خصوص اهدای امتیاز شهرداری تبریز به ماشین سازی گفت: تیم فوتبال شهرداری، از خانواده شهرداری و شورای شهر است و باید به جای سنگ اندازی در مسیر حرکت آن، به این تیم کمک کنیم. از طرف دیگر هر پولی که خرج تیم های ماشین سازی و شهرداری تبریز می شود از بیت المال هزینه می شوند و بهتر است به جای استفاده از مربی ها و بازیکنان سایر شهرها، از جوانان غیور و مربیان بومی استفاده کنیم. همیشه گفته ایم تبریز مهد فوتبال است اما از مربیان و بازیکنان غیربومی استفاده می کنیم.

جواد ششگلانی هم ضمن ابراز رضایت از تصمیم جمع شدن بحث تذکرات به مشکلات موجود در بازار تبریز و نیاز آن به هماهنگی شهرداری و میراث فرهنگی برای حل مشکلات آن اشاره کرد.

ششگلانی همچنین از ادامه روند ساخت پل های هوایی سنتی انتقاد کرده و به شهرداری پیشنهاد کرد تا طبق قول هایی که داده است روند مکانیزه کردن پل های عابرپیاده تسریع کنند.

در ادامه جلسه شیری آذر، ضمن اشاره به مشکلات موجود در چراغ های برخی مناطق شهر و مشکلات ایجاد شده برای دکه های مطبوعاتی، از شهردار تبریز و اعضای شورا خواست تا به حضور ” دلالان زالو صفت ” ” مکندگان خون مردم ” در شهر تبریز و پروژه های بیشمار آن خاتمه داده و آرامش مردم و مسئولین را به آن ها بازگردانند.

DSC_0494

انتقال امتیاز شهرداری به ماشین سازی غیرمنصفانه است/ چرا برای هواداران تراکتورسازی پل عابرپیاده نمی سازید؟/ کلی گویی آبروی همه را می برد؛ اشخاص متخلف را معرفی کنید

جعفر مدبر در فرصت سخنرانی خود از مدیریت خوب شهرداری تبریز در ایام ماه مبارک رمضان و لیالی قدر تشکر و قدردانی کرد اما ادامه از واگذاری امتیاز تیم فوتبال شهرداری تبریز به ماشین سازی انتقاد کرده و آن را غیرمنصفانه خواند.

استاد بهروز خاماچی نیز ضمن اشاره به راه بندان در اتوبان شهید کسایی در زمان بازی های تیم تراکتورسازی، از شهردار تبریز خواست تا در ورودی مسیر استادیوم یادگار امام، پل عابرپیاده ای ایجاد کنند تا هم جان هواداران به خطر نایفتد و هم از ترافیک شدید ایجاد شده جلوگیری گردد. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بحث امکان بازنشستگی در ۲۵ سال خدمت و با امتیازات مشابه ۳۰ سال خدمت اشاره کرده و درخواست کرد تا شهرداری تبریز افرادی که دارای سابقه ۲۵ سال یا بالاتر می باشند را بازنشست نموده و جوانان جویای کار را به استخدام درآورد.

ایران آهور به عنوان دیگر سخنران جلسه از عدم امکان تذکر در جلسات شورا انتقاد کرده و پیشنهاد کرد تا حداقل در ماه یک بار جلسه ای تحت عنوان ” جلسه ویژه تذکرات ” با حضور شهردار تبریز برگزار شده و به مشکلات و خواسته های مردم رسیدگی شود.

سخنان نوای باغبان نیز به مشکلات مالی دولت و کشور اختصاص داشت و این عضو شورا خواهان اولویت بندی پروژه ها و هزینه های شهرداری تبریز برای صرفه جویی هر چه بیشتر در سال مالی پیش رو شد.

 نجفی شهردار تبریز هم در سخنانی با انتقاد از کلی گویی اعضای شورا در خصوص باندبازی و تخلف در بدنه شهرداری تبریز، از اعضا درخواست کرد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف به وی گزارش داده و مانع ادامه تخلفات شود. وی در این رابطه افزود: آیا من خائن هستنم؟ آیا واقعا کارکنان شهرداری فاسد هستند؟ باور کنید اینگونه نیست. کلی گویی اعضای شورا باعث تغییر نگرش و از دست رفتن اعتماد مردم به همه ی ما خواهد شد. اگر تخلفی صورت گرفته است، خواهشا بیایید و معرفی کنید تا برخورد کنیم. بار ها شده است که با تخلفات درون شهرداری بدون ترحم برخورد کرده ایم و هیچ ملاحظه ای نداشته ایم. اگر واقعا انقلابی هستیم، بیاییم و بدون ترحم تخلف کنندگان را معرفی کرده و آن ها را به سزای اعمالشان برسانیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :